TIBETAN TERRIER - TIBETSKÝ TERIÉR   Mezinárodně chráněná chovatelská stanice FCI ÁRES ŠAMARKAN


 
    
NEWS
NOVINKY
OUR DOGS
NAŠE FENY
SHOW
VÝSTAVY
PUPPIES
ŠTĚŇATA
LITTERS
ODCHOVY
GALERY
GALERIE
ABOUT US
TT a MY
THE BREED
O PLEMENI
LINKS
ODKAZY
CONTACT
KONTAKT
________________________________________________________________________________________________________________________________________
 
 
 NOVINKY
 NAŠE FENY
     E´MIU  
      F´SHEELA
 VÝSTAVY
 ŠTĚŇATA
 ODCHOVY
       vrh  A

 PREZENTACE
 GALERIE
 O NÁS
 O PLEMENI
 ODKAZY
 KONTAKT
 ARCHÍV
      novinky 2011
      novinky 2010
      novinky 2009
 KDO S NÁMI BYDLÍ
chováme také plemeno
 GORDON SETR

 


KONTAKT
Marta Ščudlová
Slavkov u Brna
684 01


E-mail: 
scudlovaM@seznam.cz

GSM: +420 724 137 959


 


   

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Je to tvůj přítel, tvůj partner i obhájce, je to tvůj pes. Jsi jeho život, jeho láska, jeho vůdce. Bude stát věrně při tobě až do posledního dechu." ( neznámý autor )

O tom, že "bez psů by byl svět osamělým místem..." (Loyd Grossman, The dog?s tale) se přesvědčuji každým dnem. Stačí jediný psí pohled a hned je vše veselejší. Potvrzuje se mi i to, že "nejlepším přítelem člověka je jeho pes" (Lord Byron, 1788 - 1824).
Vždyť kdo jiný vydrží celé dny poslouchat vaše přání, názory, příhody, pocity... vnímat vaše nálady a přesto všechno na vás koukat s nadšením a naprostým porozuměním ?
"Jsou to skvělí chlapíci ! Co se týče přátelství, převyšují lidské bytosti. Nehádají se s vámi , ani nediskutují. Nikdy nemluví o sobě, ale poslouchají, když mluvíte o sobě vy..." (Jerome K. Jerome, 1895 - 1927)1.3.2009 nám umřela zakladatelka naší chovatelské stanice kavkazí dáma Bayka - dožila se pro kavkazské ovčáky velmi vysokého věku. Bylo jí více než  11 let. Byla nám oporou, přítelem, ochráncem, hlídačem, uměla se vcítit do mojí nálady. A já ji tímto moc děkuji za štěstíčko , jenž nám dala. A pevně věřím, že na té druhé straně je šťastná a vzpomíná na nás, tak jako i my na ni ..... Loučení bylo moc těžké a bolestné.
A přesto že jsme smečka velká, prázdné místečko po chlupaté bílé kouli přeci jen moc a moc bolelo.
Pro tentokrát nebylo potřeba kupení časopisů a vymýšlení co za plemeno jako u gordon setra. Již 10 let jsem měla jasno, že chci fenku Tibetského teriéra, v barvě sobolí. ( poznávání plemene, čtení časopisů jsem si odbyla už kdysi dávno .) Jenže fenečka a sobolí k tomu teď hned? Vždyť na sobolí světlou barvičku se někdy čeká velmi dlouho.
A když jsem našla, že se v chovatelské stanici ve stejný den, kdy naše Bayka umřela narodily  holčičky dvě a navíc  ještě i obě sobolí barvy .....  nešlo prostě odolat.

A Bayka mě někde zdáli ponoukala a pobízela .... sluneční pes ... jen do toho! Víš, že vím co říkám. A tak bylo rozhodnuto. Bayko moje milá - moc Ti děkuju......

Nejprve spousty telefonování, a pak i návštěvy.... A seznamování se nejen s paní chovatelkou a štěněcíma miminkama, ale i s celým tím tibetským světem.
Pravda, když jsme si pro Miu jeli, tak se tvářila jako že jo, to je nějaký nový objev na hraní - ti noví pánečci, ale zase, přeci jen, nic se nemá přehánět. Na rozdíl od svého brášky, který se ke mně tulil a pusinkoval mě a hodlal se nám nabalit domů:) - vlezl i pod mikinu a nehodlal vylézt se ta naše maličká tvářila kde nic tu nic, co tu jako chtějí ti vetřelci. Klučina si mě vybral a nehodlal se ode mně hnout a byl tak slaďoučký :) Přeci jen jsem malinko zaváhala. Byl kouzelný!
Ale odříkaného největší krajíc  jsem si již vybrala při Bayce - tenkrát jsem si také jela pro tmavě vlkošedého psa a dovezla si pak domů bílou fenku. U Bayky jsem toho nikdy nelitovala! Takže co teď... ?
A Miu se dál tvářila jako by nic. ( óóóóó kdyby panička věděla ... to já schválně ... na co se tulit, pusinkovat. Věděla jsem že toho si užiji dost a dosti... Když pes ví jak na to, je to hračka, že! Jen jsem potřebovala být móóóc a móóć zajímavá, aby si mě všimli a opravdu odvezli a ne bráchu. Já tuze chtěla k této paničce, já věděla že chci i proč, ale šla jsem na to zcela cestou opačnou - a to chytrolínství mi zůstalo do dnes)
Miu se dál snažila otravovat  a popichovat sestřičku, okusovat uši, žužlat chlupy.... a my pro ni byli vzduch.
I když po nás občas loupla očkem, ale pokud jsem ji zrovna při tom přichytla, tvářila se jako by nic.
To se Ti dámo asi jenom něco zdálo. Pchááá - Ty mě přeci vůbec nezajímáš.... HEREČKA .....
( óóóóó oóóó  já vás slyšela, jak si spolu telefonujete, domlouváte se a věděla jsem že to budu jáááááá, hečččč , věděla jsem a vím , že jsem protekční ..... )
A tak je Miu s námi - se svojí velkou rodinou. Rozzářený sluneční pes, který mezi nás všechny pouští ty své paprsky energie. Jako studna, která nikdy nevyschne, ať se děje , co se děje. Úpně stejně, jako kdysi Bayka.....

A protože sluníčka ani slunečných psů není nikdy dost Miu tu má od roku 2012 další společnici do nepohody , tibetskou slečnu F´SHEELA nejen na neplechy, a různé dovádění. To aby už nikdy nebylo zataženo. Protože ve dvou se to vždycky lépe táhne ne? :) A panička má tak vícero objektů pro focení. A rozhodně si taktéž užije více sluníčka, smíchu a občasného kroucení hlavou beze slov .........


          

 
     

 
NEWS
NOVINKY
OUR DOGS
NAŠE FENY
SHOW
VÝSTAVY
PUPPIES
ŠTĚŇATA
LITTERS
ODCHOVY
GALERY
GALERIE
ABOUT US
TT a MY
THE BREED
O PLEMENI
LINKS
ODKAZY
CONTACT
KONTAKT

                       copyrith @ aressamarkan.com